PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195939}

Królestwo

The Kingdom
7,3 44 937
ocen
7,3 10 1 44937
5,9 7
ocen krytyków
Królestwo
powrót do forum filmu Królestwo

byłem tam

ocenił(a) film na 10

Ten film rewelacyjnie odzwierciedla realia tamtego regionu. I wreszcie bez politycznej
poprawności o zrozumieniu i pojednaniu czy krytykowaniu USA.

ocenił(a) film na 9
ozyrys77

Byłeś w Arabii Saudyjskiej ?
Czy w regionie ?

ocenił(a) film na 7
_Lennox_

Raczej był w regionie. Spójrz na nicka - zapewne miał na myśli Egipt :)

ocenił(a) film na 9
MartiniKS

Chyba tak :)
W Sharm :D

ocenił(a) film na 10
_Lennox_

Doha. Sprawdź se gdzie to.

ocenił(a) film na 9
ozyrys77

Ok, to jeszcze napisz mi jakim cudem tam wjechałeś ?

ocenił(a) film na 10
_Lennox_

na zaproszenie Jego Ekscelencji Emira Kataru

ocenił(a) film na 9
ozyrys77

Tak właśnie myślałem :)

ocenił(a) film na 10
_Lennox_

Widzę że zwrot "na zaproszenie Jego Ekscelencji Emira Kataru" dla użytkowników FW okazał się zbyt trudny do zrozumienia. Więc wyjaśnię. Katar jest monarchią absolutną. Oznacza to, że ważne dokumenty rządowe, w tym zaproszenia, pisane są :w imieniu Emira Kataru".
Nie, nie miałem przyjemności osobiście poznać Jego Ekscelencji, ale byłem wśród jakiegoś tysiąca osób, które zaszczycił swoją obecnością na powitaniu. Było mi za to dane poznać jego śmiałe plany zmiany Dohy w centrum naukowe Arabii w branży ICT.
Acha, Nie mam też nic wspólnego z katarskim inwestorem w stoczniach.

ocenił(a) film na 9
ozyrys77

"na Ozyrysa i na Apisa jesteś dzikiem "....zajebiste masz znajomości ...paliwo za darmo odjazd sprawa ...kupił bym sobie Forda mustanga z 6 L pojemności jak bym takiego zioma miał

ocenił(a) film na 10
hanibal

po poście wnioskuję, że tłumaczyć okoliczności to jak z debilem o szachach rozmawiać. Niby można, ale po co. Trolluj się gdzie indziej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
hanibal

Jak już wcześniej pisałem trollu, gówno wiesz o Katarze, jego ustroju i okolicznościach pobytu tam. Z niezrozumiałego dla mnie powodu zamiast leczyć grzybice swoich intymnych części ślinisz się na forum. Oczywiście wiem że z dziećmi nie piszę one mają lepszą składnie i piękniejszy jeżyk niż trollisko pleśniowe.
Za wulgaryzm nie przepraszaj. Pasuje Ci jak świni chlew.

ocenił(a) film na 9
ozyrys77

sorki za wcześniejszy wulgaryzm ale obudziłem się nie w humorze ....resztę jednak podtrzymuje

ocenił(a) film na 9
hanibal

Jedna kwestia.
jak Ktoś porównuje Katar do Arabii Saudyjskiej tz. że nawet jeśli tam był to gówno wie o tym regionie i nic nie rozumie. W zasadzie tyle w temacie.

ocenił(a) film na 10
_Lennox_

Oczywiście, że są równice. Miałem na myśli klimat, pustynię, drogie japońskie samochody, mnogość biednych pakistańskich pracowników, kobiety w burkach, mężczyźni w gutrach, widok na tankowce na zatoce, szlaban na alkohol i ciągły śpiew muezina. Oba kraj ze sobą graniczą i mają wspólną tradycję i historię. W życiu bym jednak nie stwierdził, że oba te kraje są takie same (w Katarze liberalizm, w Arabii terror). Nie wiem z jakiego powodu się podniecasz Lennox. Aż tak Cię podniecił hanibal swoim pustym chamstwem, że ruszasz mu na ratunek? Obrażona męska duma, że się niesłusznie nabijałeś ze mnie, że Egipt tylko widziałem i bajdurzę o Arabii, a teraz nadęte, "a i tak nic nie wie, mimo że tam był". A swoją drogą, czy ty byłeś w regionie, że się nagle ciskasz jako obrażony znawca? Niech zgadnę: Kuwejt czy Dubaj? Może amerykańska wycieczka w Iraku?

ocenił(a) film na 9
ozyrys77

Czym się podniecam ?
Tak się sklada, że trafiłeś na kogoś kto zna autentycznie te rejony i nie może czytać pierdół jak Ktoś porównuje Katar do Arabii Saudyjskiej. Wiesz, kto zamieszkuje te kraje ? znasz różnice w interpretacji Islamu Szyicko - Sunnicko - Arabskiej ? Wiesz czym się różnią ustrojowo te dwa kraje ?
gdybyś wiedział to NIE wypasywałbyś bredni, że kumasz tamtejsze realia bo byłeś w Katarze a nie w kraju Saudów.
A jako że nie lubie ludzi, ktrzy byli gdzieś na wycieczce i opowiadają że znają już tamtejszą specyfikę to nie dziw się że szlag mnie trafia.

ocenił(a) film na 9
_Lennox_

No i właśnie ja nie podważam kwestii czy był czy nie, bo mało mnie to interesuje,może był w Legii i tam go zaniosło ale nie może o tym pisać (coś o tym wiem )....wiem tylko że internet pełen jest ludzi co to wszędzie byli,wszystko widzieli a tak naprawdę ich świat zaczyna się na Facebooku a na Filmwebie kończy a najdalsza wycieczka jaka robią to do supermarketu po chipsy i cole żeby mieli siłę w klawisze dalej stukać i wypisywać brednie.Tylko teraz problem jest z odróżnieniem tych realnych normalnych ludzi od wirtualnych cwaniaków i stąd już z góry bierze się moje agresywne nastawienie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones