PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195939}

Królestwo

The Kingdom
7,3 44 949
ocen
7,3 10 1 44949
5,9 7
ocen krytyków
Królestwo
powrót do forum filmu Królestwo

Nigdy nie miałem Bezpośredniego kontaktu z tymi Krajami ale pomimo tego czuje do nich nienawiśc. Ten Film również pokazuje, że Ideologia ich to chore umysły, nie mające żadnych moralnych odzwierciedleń. Amerykanie może i przesadzili z Ostatnią Akcją ale tu o to chodziło..... Agenci zrobili sieczkę wychodząc z walki bez urazu bo Ci którzy tam byli to oddział wyszkolony w takich akcjach a Rywale to prości ludzie szkoleni na styl weź bron i strzelaj gdzie popadnie Byle gdzie Byle Jak Byle by było. .....Ps. Pamiętajcie Helikopter w Ogniu Tam Amerykańskich ofiar było kilka a Akcja trwała 2 dni natomiast Afrykańców poległo kilkadziesiąt. Dlaczego bo sytuacja miał się podobnie Wyszkolony oddział kontra Prości ludzie z Pukawkami

w "Helikopterze w Ogniu" zginęło z 1000 Afrykańczyków.

użytkownik usunięty
kori_ryba

ooo widzisz nawet 1000 więc więcej niż myślałem dlatego nie rozumie aż tak wielkiego obużenia względem tego , że w jednej akcji w Królestwie udało się przeżyć wszystkim Amerykanom :/ dzięki za poprawke pozdro

jeżeli uważasz że ten film to antyarabska propaganda to nie zrozumiałeś filmu, a zwłaszcza puenty.

użytkownik usunięty
iluvatar87

Nie uważam tego filmu za propagandę, hasło w tytule to moje własne odczucie względem tych krajów z tym filmem czy bez niego, Ten obraz po prostu kolejny raz pokazał że panujące tam zasady i wiara Ludzi jest chora. To jest moje zdanie wiem, że wielu ludzi nie zgadza się z Takiego rodzaju opiniami ale ja nie zmieniam podejścia. Dziękuje za opinie pozdro

Tak uwierz mi że ta nie nawiść jest odwzajemniana. No dobra a chciałbyś żeby to się zmieniło (myślę że tak jak każdy normalny człowiek)? Bo NAJSKUTECZNIEJSZYM sposobem żeby sie NIE zmieniło jest własnie taka postawa jaką prezentujesz. Nie mówie tutaj o nadstawianiu drugiego policzka, chrześcijańskim miłosierdziu itp, mówie o odrobinie zrozumienia dla ich kultury i HISTORII. Uwierz mi że kiedyś Arabowie słyneli z tolerancji religijnej... sprawdź dlaczego przestali. Tak więc Panie "nie zmieniam swoje podejścia" zastanów się nad tym i uważaj żebyś sie nie stał Panem "niedouczonym"

użytkownik usunięty
imperial90

Ja Uważam tak kiedyś mnie nie było na tym świecie i nie miałem żadnego wpływu na to czy Arabowie byli dobrzy czy źli. Masz może racje , że zaczęło się to inaczej Ale nie usprawiedliwia ich to w żaden sposób by mordowali niewinnych ludzi,dzieci, kobiety itp, dla nich to bez znaczenia sam widziałeś scenę w królestwie na początku filmu kiedy strzelali gdzie popadnie i wysadzili plac z dziecmi i nieuzbrojonymi Ludzmi. Więc Pytam czy dla Takich postaw mam ich tolerowac czy może za to, że kobiety nie mają żadnych praw, a może za to że uczą dzieci od Małego by żyły dla Allach i zabijały dla niego? chciał bym byś odp mi co sprawia, że mam miec tolerancje dla tego rodzaju postawy ,inne ich zwyczaje w których nie mordują nie tykam. dziękuje za odp

No dobra a co a Al-Ghazim ? Jego i jego rodziny tez nienawidzisz? był arabem i muzułmaninem wiec chyba spełniał twoje kryteria nienawiści. Przecież on z całego serca chciał złapać abu-hamze. Widzisz europejczycy nie do końca zdają sobie sprawe z tego jakie sa proporcje w państwach arabskich jeśli chodzi o stosunek takich osób jak niewątpliwie pozytywny Al-Ghazi do niewątpliwie negatywnego Abu-Hamzy. Myślę że należy być cierpliwym. Mamy dwie opcje albo damy Arabom sie "wykrzyczeć"(ale bez nadstawiania drugiego policzka) a niewątpliwie mamy sobie wiele do zarzucenia jesli chodzi o nasze stosunki albo możemy z nimi walczyć... zwiekszając tym samym ilośc ataków samobójczych i tym podobnych. Tak jak w "Królestwie" pierwsza myśl jaka Ci przychodzi do głowy gdy widzisz zamach bombowy jest "wszystkich bym pozabijał" i także taką myśl miał Jamie Foxx jednak gdyby ta myśl ciągnął ze sobą do Arabii to nic by nie wyszło z jego śledztwa i jego nienawiść nie pomogłaby w niczym...co jest ewidentnym dowodem w tym filmie że takie myślenie nie prowadzi do niczego. Śledztwo zostało rozwiązane bo agent zrozumiał (Al ghaziego) szanował i respektował ich tradycje (sceny z ksieciem) i to sprawiło że doszedł do czegoś dobrego.

użytkownik usunięty
imperial90

Powiem Tak we wszystkich krajach są źli Ludzie i wtedy takie osoby uważamy za odszczepieńców narodu, tak zwany margines społeczny (ci którzy zabijają, gwałcą, Mordują itp bez uzasadnienia prawnego które nie istnieje na zabijanie może prócz wojny? ), a u nich marginesem jest ktoś kto nie zabija w imię ich polityki i Allacha:(. A co do mojej nienawiści to pisałem o Arabskich Krajach i ich podejściu do życia i polityce oraz ślepemu wierzeniu w Allacha w imię którego muszą i chcą zabijac wszystkich nawet niewinnych. Nienawiśc do tych ludzi z tych krajów którzy poddali się temu wszystkiemu, ci którzy zabijają bezbronnych i mają z tego satysfakcje ci którzy uczą dzieci by zabijały Tych osób nienawidzę a że na 10/Arabów 9/5 to ci Chorzy fanatycy stąd mój gniew w kierunku ich Krajów, 0/5 % osób takie jak Al-Ghazim to ludzie jak my zdrowo myślący i nie kierujący się tylko Zabijaniem niewinnych tacy ludzie dla mnie są odszczepieńcami w pozytywnym tego słowa znaczeniu i do nich nie czuje Gniewu.

ocenił(a) film na 7

No to chyba się troszeczkę za bardzo rozpędziłeś. Zapoznaj się z kulturą arabską zanim coś naskrobiesz. Napisałeś o ludziach ślepo wierzących w Allacha w imię którego chcą zabijać. Ok. Jest ich sporo. Ale przejdź się pierwszą lepszą ulicą w Polsce i wykrzycz: mam w dupie Kościół i Boga (przepraszam każdego, kogo uraża wpis - po prostu przykład). Ślepo wierzące tłumy sterowane przez bogobojnych księży zlinczują cię. Tak u nich jak i u nas nie masz prawa do głośnego wyrażania swoich myśli. Tak samo w naszym przypadku w Biblii zapisana jest zasada oko za oko... a że teraz "żyje się" wg nowego testamentu? Wskaż mi procent duchownych, którzy nie kierują się celami majątkowymi.
A dlaczego Arabowie tak bardzo nienawidzą zachodu? Pomyśl co by się stało u nas gdyby armia innego państwa wkroczyła w celu wyzwolenia nas spod jarzma tyrana... Jak zareagowałoby Polskie społeczeństwo (poza tym my już to przerabialiśmy)
Widzisz dopóki nie zechciało się chrześcijanom zdobywać świętego miasta to było całkiem ok. A po jego zdobyciu odbyło się całkiem fajne kilkudniowe ludobójstwo połączone z niewyobrażalnym okrucieństwem (przy którym obozy śmierci mogą się wydawać przedszkolem) i plądrowaniem wszystkiego co cenne.
W każdym Państwie dla którego religia odgrywa szczególną rolę w życiu człowieka są ekstremiści. Nawet u nas. I zastanów się nad tym zanim napiszesz że 99,5% populacji jakiegoś narodu wzbudza "Twój gniew". Pomyśl, że gdzieś tam są ludzie tak samo myślący o Tobie.
Pozdr.

Cypisek_syn_rumcajsa

Na temat filmu nie mogę jeszcze podyskutować bo niestety jeszcze nie oglądałem. Mam natomiast pytanie czy ów film można polecić do grupowego oglądnięcia przez młodzież gimnazjum.
Dzięki za recenzję.
Pozdrawiam.

czezu

W jesnej z ostatnich scen ginie właśnie chłopak w wieku gimnazjum... dlatego myśle że jak najbardziej. Na etapie gimnazjum dzisiejszej młodzieży ostro sie w dupach przewraca od dobrobytu...dlatego dobrze by było im ten film pokazać... jest mocny, ale flaków nie ma:). Pod koniec troche krwi dlatego najpierw obejrzyj go Ty i sam zdecyduj.

użytkownik usunięty
czezu

Jeśli chodzi o ocenę filmu to jest to Dobre ambitne kino Akcji/thrilleru Politycznego i uważam, że bez problemu można pokazac go gimnazjalistom. Pokazane mamy w nim bezsensowne mordowanie niewinnych i wojnę która nie ma sensu i końca :(brak zrozumienia,Tolerancji i nienawiści przenoszonej w czyny :(.Więc można było by od razu nakreślic dzieciakom sytuację w Kraju, jaką mamy a jak mogli byśmy miec. Odpowiednio pokierowana młodzież może coś wyciągną z tego filmu i docenic a inni obejrzą ten film jak kolejny film Wojenny, których już mają pod dostatkiem w domach. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Cypisek_syn_rumcajsa

1. Nie znam zbytnio kultury Arabskiej ale nie o to mi chodziło by ja poznawac jak było kiedyś ja żyje teraz i poznaje ich teraz więc wiem że oni Cierpieli może z winy zachodu ale to było kiedyś nie oni jedni. Nasz kraj też nie miał łatwo:( ale nie usprawiedliwiło by nikogo gdyby teraz wysadził się w Berlinie ze słowami na ustach to za dawne czasy za obóz w imię Boga i Booom 100 osób nie żyje 40 dzieci 30 kobiet 20 chłopa 10 uzbrojonych żołnierzy. Pomyśl
2. Nadal Uważam, że Psychika Arabskich ludzi jest zaślepiona i głupia
3. W Polsce gdybym zaczął głośno wymawiac słowa, mam w dupie Kościół i B... uwierz mi, że nikt by mnie nie zabił jedynie co to mógł bym się spotkac z dezaprobatom i niemiłym docinkom nic więcej nikt by mnie nie zastrzelił a na pewno nie prawdziwy Katolik bo to wbrew naszej wiary i woli Boga.Bóg nie karze zabijac tylko przebaczac więc za takie słowa bym nie zginął z ręki wierzącego.
4.Nienawiśc do Zachodu może byc udokumentowana przez jakieś tam powódki z wkroczeniem innej Armij, ale nie daje im Prawa zabijania Niewinnych ludzi(dzieci, Kobiety ) w imię Allacha Bo co to za Bóg który pozwoli w swoim imieniu zabijac niewinnych "żaden"
5.Wątek z ludobójstwem z Dawnych czasów nie powinien kierowac do ludobójstwa w czasach obecnych. Czarni Też przez wiele lat byli popychadłami dla białych i co teraz powinni się zjednoczyc i wypowiedziec Im wojnę. Mówię STOP dla przemocy A swoją nienawiśc zostawiam w umyśle nie w czynach nie zabił bym Araba tylko dlatego, że nienawidzę ich Krajów i mentalności. Wyrażam swój gniew za to co robią Obecnie.
6. Nie kieruje tego do Grupy ludzi z tych krajów którzy nie zgadzają się z zabijaniem niewinnych.Dziękuje za wpis pozdro

Cypisek_syn_rumcajsa

oj bratku, nie masz racji. za krzyczenie na temat Kościoła i Boga w Polsce co najwyżej zostaniesz zobelżany. tam albo cię zlinczują, albo trafisz za kratki.
i nie ściemniaj na temat tego, dlaczego Arabowie nienawidzą zachodu (a tak jest? to dlaczego my mamy ich kochać?). to Arabowie zdobyli całą północną Afrykę, to oni chcieli wleźć do Europy jeszcze kilkaset lat temu. zajęli połowę Hiszpani, zajęli Jerozolimę (przytaczasz, że chrześcijanie je zdobyli, a kto je zdobył wcześniej, co? kto zdobył Konstantynopol, i tam zrobił rzeź, jakiej ówczesny świat nie widział).

ile jest ekstremistów w chrześcijańskiej Polsce? tylko jeden w Toruniu.
ile jest ekstremistów wśród islamistów? niech to będzie 0,5%... a to już 75 mln kolesi, gotowych poderżnąć ci gardło, tylko za to, że nie wierzysz w Allacha.

ocenił(a) film na 6

Buhaha. Dlaczego przyjmujesz to co widzisz na ekranie za pewnik. Przecież to tylko filmowa fikcja. To stuprocentowa amerykańska propaganda, gdzie dobrzy arabowie to tacy, którzy realizują amerykańskie interesy, a Ci źli, teroryści są im przeciwni. Nie zauważyłeś jednowymiarowośći postaci w tym filmie. Proponuje więcej dystansu. Ten film sfinansowali ludzie, który mają interes w takim dwuwymiarowym przedstawianiu konfliktu, którzy czerpią zyski z ropy Arabii i panującego tam porządku.

Xenomorph84

jasne, że to fikcja. prawdziwi Arabowie, zwłaszcza zagorzali muzułmanie, są zdolni do o wiele gorszych rzeczy.

www.europa21.pl

Film podobał mi się bardzo. Jeśli chodzi o arabów, spuścił bym tam bombę o mocy 15 kiloton i niech skurwysynów piach zakopie.

użytkownik usunięty
Zbyro

Obyś nigdy nie usyłszał takiego komterza względem własnej osoby, szanuj zycie innych.

... szanuj życie innych, o ile oni szanują twoje. jeśli chcą ci poderżnąć gardło, masz prawo się bronić.

użytkownik usunięty
filmaniak_1081078

Nie masz prawa tylko masz obowiązek. a to maksyma tak oczywista że nie warto marnowa czasu na ente jej rozwinięcie.

Abstarchując - nie widzę obrony w zabijaniu całej ludności Arabii to jak zrzuci bombę na miasto, aby zabic jedną konkretną osobę! absurd.

Ludzie piszcie normalnie.

racja. z tą bombą to oczywiście bzdura.

Witam - i tak naprawdę cieszę się że tak dobry film wywołał taką dsykusję. Bo to oznacza, że są jeszcze ludzie którzy widzą w kinie coś więcej niż sieczka na końcu filmu. Film miał nam pokazać, że myślenie prostymi kategoriami oko-za-oko donikąd nas nie zaprowadzi i że po obu stronach potrzebne jest zrozumienie i szacunek. Zobaczcie jak traktowali się na początku policjant arabski i amerykański? kurde, wczoraj oglądałem i nie pamiętam imion :-(...
Można poprzez szacunek, wyjście poza sztywne ramy "oni albo my" dojść do wniosku, że nawet w krajach arabskich są dobrzy, inteligentni ludzie.
Mało ich, to prawda, ale zawsze coś...
Pamiętajcie, co powiedział Foxx na stypie młodemu chłopakowi: I knew yor father - good friend of mine...
i jeszcze jego smutek, kiedy powtórzył, co powiedział na ucho koleżance po smierci przyjaciela.
Po to był ten film.

użytkownik usunięty
toms007

OKO za OKO a ŚWIAT OŚLEPNIE.

TO Gandhi mówił.

Chciałem zobaczyć jak odpowiecie na tą 'bombę'. Generalnie cały ten terroryzm nie musiałby być tak aktywny gdyby nie zachłanność ludzka. Po co amerykanie siedzą w Iraku? Ropa, ropa i jeszcze raz pieniądze. Gonią za kasą gdzie tylko mogą nie patrząc na nic innego. Zawsze wsadzą nos tam gdzie nie trzeba. Są niby taką potęgą gospodarczą, a tak naprawdę krajem steruję kilkoro ludzi, bo reszta to ciemne masy i nie widzą co dzieje się w ich kraju, a co gorsza do czego to dąży.

Zbyro

Ale proszę bez demagogii. KAŻDY kraj robi swoje interesy tak żeby mu sie opłacało, Amerykanie maja poprostu najwieksze możliwosci. Uwierz że jakby Polska takie miała było by identycznie. Ale abstrahując... rozumiem że nie chcesz Ameryki w Iraku ale bombe byś zrzucił na Arabów? Zdecyduj się. Bo mimo ze napisałeś ze "chciałeś zobaczyć jak odpowiemy" to nie oznacza chyba że tak nie myślisz? Bo troszkę sie pogubiłem

użytkownik usunięty
imperial90

...Bo to miało by wybrnięcie z niezręcznej sytuacji. Ech ludzie.

mimo wszystko z dwojga złego wolałbym ekspansję ameryki niż islamu...
a że wszystkich ich zabijemy? przepraszam bardzo, kto pierwszy zaczął?
ok były krucjaty, ale kurde, to było 700 lat temu a ci kretyni z szmatach na pysku dalej nie cierpia zachodu jak nie cierpieli...
amerykanie w tym filmie zabijali bo musieli a ci popierdoleńcy bo cyniczne czekali na kilkadziesiat kurew na tamtym świecie.

chyba troszeczke generalizuje, ale intuicja w jakims stopniu moze byc sluszna

jm89

Zachowując poprawność polityczna, musze stwierdzić ze w 100 % zgadzam sie tylko co do 1 zdania.

jm89

Ty się lepiej zorientuj lepiej z tymi krucjatami. to były wyprawy mające na celu ODZYSKANIE Jerozolimy. tak tej Jerozolimy, do której wcześniej wtargnęli muzułmanie, i zaczęli robić problemy pielgrzymom.
przy okazji pomogli władcom Konstantynopola odpierać ataki ze wschodu...

filmaniak_1081078

Odzyskiwanie ? Odzyskiwac to ją mogli Żydzi a nie Chrześcijanie, nas oprócz Jezusa nic nie łączy z Jerozolimą natomiast ich wszystko Bo to ich STOLICA w szerokim tego słowa znaczeniu...

imperial90

ok, za mocnego słowa użyłem, ale tak czy siak - Żydzi byli tam przed muzułmanami, którzy ich stamtąd przegnali.

Chcialem pisac o tym czy film wywarl na mnie wrazenie ale czytajac ile w ludziach jest nienawisci i braku checi zrozumienia innych zmienilem decyzje. Zwracam sie do ludzi ktorzy najwyrazniej nie zrozumieli przeslania tego filmu. Jest one dosc oczywiste i jasne. Zemstą i nienawiscią nic nie mozna osiagnac. Ta nakrecająca sie spirala nigdy sie nie skonczy.
Do kolegi ktory napisal ze 99,5% muzulmanow zabija niewiernych w imieniu Allacha. Rozumiem ze nigdy nie czytales zadnej publikacji na temat stosunkow miedzynarodowych , religi i jej wplywu na muzulmanow ani twoje rece nie splamily sie przewracaniem kartek jakiejkolwiek ksiazki na temat religi oraz krajow arabskich, ale pomimo tego powinienes poslugiwac sie logika. Powiem ci dlaczego. Muzulmanow jest 1,1 mld ( slownie miliard sto milionow) jesli wg ciebie 95,5 % to fanatycy religijni gotowi zabijac to miliard ludzi na kuli ziemskiej jest terrorystami. Uwierz mi nie jest tak zle. W przeciwnym razie jutro nie bylo by ludzi . Ale rozumiem ze palnales ta liczbe zreszta jak wiele faktow bez jakiejkolwiek znajomosci tematu.
Ja rowniez brzydze sie fanatyzmem religijnym, ale w przeciwienstwie do ciebie wiem ze jedyna szansa na zmiane stanu rzeczy jest edukacja, pomoc, i uswiadomienie ludzi. Na sam koniec film to wspaniala rzecz ale wyrabianie sobie opini na podstawie jednego czy dwoch obrazow jest delikatnie mowiac glupie. Czytac czytac i jeszcze raz czytac rozmawiac z ludzmi madrzejszymi od siebie podrozowac a potem osadzac i oceniac innych, a juz najgorzej jest generalizowac.
Co do filmu godny uwagi z perelka na koncu.

fidelio120

Jasne, że tamte 99,5%, które ktoś podał to bzdura.

Zastanawiałeś się kiedyś skąd się bierze ta "nienawiść do krajów Arabskich"? nienawiść rodzi się ze strachu. Czy mamy powody się bać?
Ja uważam, że tak. Faktem jest, że muzułmańscy imigranci w Europie są grupą powiększającą się. We Francji już są miasta, gdzie stanowią
50% obywateli. W Wielkiej Brytanii chcą wprowadzić prawo, pozwalające na stosowanie prawa szariatu w niektórych sprawach dotyczących
życia rodzinnego. Duża część imigrantów nie chce się integrować. W meczetach często imamowie nawołują wprost do agresji przeciw niewiernym.
Uważam, że mamy powody do obaw - demokracja, którą niby mamy może spowodować, że oni kiedyś zdobędą władze, i ograniczą naszą wolność
(bezpośrednio lub nie). Hitler też został wybrany w wyborach demokratycznych, a naziści to też na początku była garstka fanatyków.

Chwalisz edukację, pomoc i uświadamianie. Edukacja i pomoc mają sens, jeśli są przyjmowane w zrozumieniu, a nie jeśli są odrzucane,
bo tak każe imam (pomoc w gotówce się weźmie, w końcu to nie grzech, pasożytować na niewiernych). Uświadamianie nie ma sensu - kogo będzie
słuchał niewyedukowany młody muzułmanin - swojego imama, czy jakiegoś urzędnika z ulotką. Co więcej, historia życia wielu terrorystów pokazuje,
że pochodzą oni z inteligenckich bądź arystokratycznych rodzin. Często kończyli szkoły na Zachodzie. Nie spowodowało to jednak zmiany
ich sposobu myślenia, tylko rozwój ich niechęci do cywilizacji i kultury Zachodu.

Poczytaj też więcej o samym islamie, znajdziesz tam wiele faktów mówiących o tym, że religia ta nie liczy się z wolnością i prawami człowieka.
Bicie żone, zabijanie niewiernych i apostatów - do tego nawołuje Mahomet. można by tak gadać i gadać. poczytaj też Orianę Fallaci (mimo, że niektórzy zarzucają jej przesadę, to podaje ona też suche fakty, możesz sam osądzić, czy ma rację)

Perełkę na końcu filmu zauważyłeś. A zauważyłeś też, że wszyscy (oprócz dwóch) Arabowie w filmie byli niechętni Amerykanom od samego początku ich przyjazdu?
To też coś znaczy.

filmaniak_1081078

Zauwazylem rowniez ze rezyserem jest Berg i jest amerykaninem, wiec co do obiektywnosci nie bede polemizowal. Ile widziales filmow arabskich o konfliktach z zachodem. Pewnie niewiele jak zreszta i ja. Zawsze ogladamy historie pokazana przez jedna strone. Co do Koranu zgadzam sie ze sa tam slowa ktore zle interpretowane albo nieudolnie tlumaczone wygladaja na nienawistne. Ale jest tam rowniez wiele slow o milosci i tolerancji wiele wiecej niz w biblii. Co do miejsc we francji gdzie jest taki naplyw emigrantow. Jest i to problem francji w Anglii jest juz pol miliona polakow i co? maja swoje sklepy, ulice itd. Zdzblo w cudzym oku dostrzegasz a belki we wlasnym nie?

fidelio120

zauważ, że Francuzi, Anglicy i Polacy to narody z tego samego kręgu kulturowo - cywilizacyjnego. Nie mówię, że nie ma między nimi konfliktów, ale nie są to konflikty tego pokroju, które moim zdaniem mogą powstać między muzułmanami a Europejczykami.

Innych filmów arabskich o konfliktach z zachodem nie widziałem wiele. Te co widziałem traktowały historię zupełnie pobieżnie. Film fabularny to najgorsza metoda nauki historii ;)

kończąc wypowiedź - przypominam, że to jest forum dotyczące filmu. Jest wiele innych miejsc gdzie można podyskutować na tematy polityczno - religijno - ideologiczne ;) Pozdrawiam

filmaniak_1081078

Poruszyłeś 2 bardzo ważne kwestie w swoich postach. W istocie zachodzi zjawisko postepującej islamizacji Europy i jest to nic innego ja tykająca bomba zegarowa. Dlaczego? Tutaj druga kwestia która poruszyłeś czyli brak asymilacji z kręgiem kultury europejskiej. Widzicie ludzie... jest faktem że Anglicy nie darzą wielka sympatią Polaków na wyspach...maja ku temu powody, takie czy inne. Jednak róznica miedzy odczuciami Brytyjczyków do Polaków a Pakistańczyków jest taka, że KAŻDY ANGLIK WIE że żaden Polak nie wysadzi autobusu z pasażerami choćby nie wiem jaką kanalią był(a takich nie brakuje na wyspach). Ostatnie zamachy w Indiach pokazały że niektórzy zamachowcy, URODZILI SIE w UK...i to jest przerażające. Jeszcze raz powtarzam, granicą tolerancji jest moment w którym zaczyna sie tolerować zachowania nietolerancyjne. Ten moment nastepuje w Europie... oby nie w Polsce.

imperial90

Ja nie mowie o tolerancji dla terrorystow wywadzacych sie z krajow arabskich ja mowie o tolerancji dla muzulmanow a to dwie rozne kwestie. Wiele ludzi wrzuca ich do tego samego worka nieslusznie. To tak jakby mowic ze wszyscy Polacy kradna auta, Rosjanie to alkoholicy a Szkoci to skąpcy.....ja nie generalizuje .

fidelio120

no widzisz, a ja nie uznaję tolerancji dla religii, która najchętniej butami weszłaby w moje życie. nie chcę aby moja córka była zmuszona do noszenia Hidżabu.

fidelio120

Kradzieże aut to zupełnie inny kaliber. Kradną auta wszyscy i o ile Polaków jest w gronie złodzieji samochodów 5% (i załóżmy że jest to najwiecej ze wszystkich nacji) to zamachy terrorystyczne przeprowadzane przez muzułmanów stanowia 90% wszystkich zamachów terrorystycznych i nie jest to przesadzona liczba. Nawet najwiekszy polski złodziej samochodów na wyspach nie wysadzi autobusu w Londynie bo sam (celowo teraz przejasrkawie): słucha brytyjskich piosenek, ubiera sie w brytyjskich sklepach, czyta Dickensa i Szekspira. I o to mi chodzi, że u muzułmanów nie ma w ogole tej asymilacji!

imperial90

Panowie niektore argumenty do mnie nie przemawiaja a co do tego ze Polacy na wyspach czytaja Szekspira to rozumiem jest zart - moge dopowiedziec idac za twoja ironia ze pewnie jeszcze czytaja go w orginale :) . Co do muzulmanow mieszkajacych w Anglii i ich asymilacji to moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia ze kilkadziesiat razy wiecej jest muzulmanow na wysokich stanowiskach w anglii niz Polakow. Muzulmanie mieszkaja tu od pokolen maja obywatelstwo wielokrotnie lepiej mowia w jezyku angielskim. Sa tu w telewizji , teatrach, maja wlasne sklepy restauracje itp . A co do kolegi ktory mowie ze religia ta mu wchodzi w butach do Polski. To kochany ile ty masz w Polsce meczetow, ilu znasz muzulmanow . Ja przez cale zycie widzialem na palcach jedej reki policzyc moze 5cioro:). I na koniec slyszeliscie o Baskach czy IRA i tez mowicie ze wszyscy Hiszpanscy Katolicy to zmachowcy, albo Irlandczycy? My ludzie mowimy o terrorystach ktorych jest odsetek jednego procenta.

fidelio120

Baskowie i IRA walczą nie o panowanie katolicyzmu, tylko o niepodległość swoich krajów.

fidelio120

masz jakieś badania statystyczne odnośnie muzułmanów i Polaków? Polaków jest tyle w UK dopiero od 2004 r. wcześniej było ich 2-3x mniej.

Ta religia mi wchodzi butami nie tyle do Polski, co do Europy. Czuję się nie tylko Polakiem, ale i Europejczykiem.

1% to terroryści? to jest ich 100 milionów!

Dla porównania - nie mam nic przeciwko hinduizmowi i buddyzmowi. Jest dużo Indyjczyków, także w Wielkiej Brytanii, mają swoje wady - ale nie boję się ich, i wiem, że nie będą się wysadzać w metrze. Ponadto ich religia nie każe robić złych rzeczy.

Wiesz co jest celem dobrego muzułmanina? pójście do raju, gdzie będzie się mógł oddawać niekończącej się pijacko-seksualnej orgii.

filmaniak_1081078

sorrki, nie 100 milionów, a 10 milionów :)

filmaniak_1081078

fp rozbawiles mnie:) ani 100 mln ani 10mln. Odsetek jednego procenta to znaczy ze moze byc nawe 0,01% Ty naprawde myslisz ze 10mln to terrorysci? Prosze cie pomysl ile to jest 10mln:) to tylr ile w srednim kraju europejskim mieszka ludzi

fidelio120

ja się nabijam, bo to Ty napisałeś, że 1% ;P

filmaniak_1081078

nie zwróciłem uwagi na ten "odsetek" <zawstydzony>

użytkownik usunięty
fidelio120

Może i masz racje, że przesadziłem z tym 99,5% ale chodziło mi bardziej o zdecydowaną większość jaka tam preferuje przemoc i reżim dla kobiet. Nie podoba mi się ich ideologia i dlatego choć byś nie wiem jakimi faktami się posługiwał nie zmienię zdania do Ich religij i postępowania względem własnych Żon i dzieci, pisałem tam wiele o tym.A Ty jeśli jesteś prawdziwym Katolikiem i wierzysz w Boga nie powinieneś bronić religij w której przewodnią myślą jest przemoc i fanatyzm. Ja jako Katolik nie powinienem nieść nienawiści ku nim wiem ale jestem tylko człowiekiem nie idealnym i mam w sobie gniew Który zostawiam w sobie nie idąc z tym do Nich i Wysadzając ich nie zważając na fakt, że obok są niewinne dzieci jak robią to Oni by osiągnąć zemstę i cel zabija wszystkich w pobliżu nawet niewinnych.,..... Tylko ten sposób myślenia mnie Wkur... u nich, bądź ich obrońcą jeśli uważasz, że zasługują na tolerancje bądź dobry, aż do momentu gdy na twojej ulicy znajdzie się ich cel a ty albo ktoś z twoich bliskich będzie w pobliżu zrozumiesz wtedy, że żadne książki Ci nie pomogą...... Szanuje Tylko Tych ludzi, którzy nie chcą siać tam przemocy a patrzenie na świat mają zdrowe.

Po pierwsze prosze czytac ze zrozumieniem Odsetek jednego procenta nie jest rownoznaczny z jednym procentem . Po drugie prosze o cytat mi cytat z koranu mowiacy o zabiajniu niewiernych ( ale prosze o konkretny przypis ) inaczej uwazam panowie ze brak podstaw wam do pisania o religi muzulmanskiej

użytkownik usunięty
fidelio120

4:56 Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu. I za każdym razem, kiedy się ich skóra spali, zamienimy im skóry na inne, aby zakosztowali kary. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!



4:91 Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną!

To Tylko 2 z wielu takich cytatów oj chłopie nie wiesz o co walczysz Ale miej swoje przekonania, że To spokojny cudowny kraj i broń ich, ja już nie będę przekonywał cie do tego byś myślał moimi kategoriami bo może masz serce cieplejsze od mojego. .... Dzięki za Swoje zdanie szanuje je pozdrawiam

Pozwolilem sobie wkleic nie moje slowa nie zdarza mi sie to czasto ale mysle ze one wyjasnia lepiej niz moje

Najczestszym argumentem islamofobow jest, ze oni przeciez cytuja Koran. Ze ich jedyna prawda opiera sie na nim i na hadisach. Warto ale zwrocic uwage na kilka drobiazgow.

1. Koran jest podzielony na 114 sur, ktore dziela sie na wersety. Wersetow jest w sumie 6237. Atakujacy islam w kolko powtarzaja najczesciej tylko kilkanascie wersetow. Niektorzy operuja kilkudziesiecioma. Najwieksze zbiory islamofobow cytuja cos okolo 300-400 wyrwanych z kontekstu wersetow. Powiedzmy, ze ktos juz zupelnie bedzie wypaczal sens i znajdzie ich 600. I teraz najprostsza matematyka, ile z 6237 jest 600 ? Cala wielka wiedza na temat Koranu, ktora ktos czerpie na podstawie wiekszosci antymuzulmanskich stron i publikacji, to kilka procent jego tresci a jesli bede islamofobom duzo kibicowal to sa zdolni znalezc nie wiecej jak 10%.
Jesli bede operowal nawet z ta 1/10 to rzeczywiscie jest "bardzo solidnym fundamentem" wiedzy o islamie. To cos takiego jak by czlowiek z dziesieciu przykazan znal tylko jedno i to do tego takie co sobie sam wybral. Albo jak by z kazdej ksiazki czytal kazda dziesiata strone i twierdzil ze jest wielkim znawca literatury.
Polecam kazdemu, kto sie zetknie z jakimis cytatami niech sobie je zawsze zestawi z ogolna liczba wersetow.

2. Cytaty z Koranu sa najczesciej zupelnie wyrwane z kontekstu. Nie jest problem gdziekolwiek znalezc cokolwiek jak sie cytuje tylko kawalek. Najlatwiej ta manipulacje mozna pokazac na bardzo czesto powtarzanym wersecie, ktory ma ponoc byc wezwaniem do mordowania wszystkiego co sie rusza i nie jest muzulmaninem.

2.191.
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie,
i wypędzajcie ich,
skąd oni was wypędzili
- Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. -
I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie,
dopóki oni nie będą was tam zwalczać.
Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich!
- Taka jest odpłata niewiernym! -

No rzeczywiscie, czytajac cos takiego czlowiek sie zastanawia czy przypadkiem muzulmanie nie czekaja tylko na to by wszystkich wszedzie mordowac.
Ale jak to wyglada kiedy zacytujemy tych wersetow kilka za soba ?

190 Zwalczajcie na drodze Boga
tych, którzy was zwalczają,
lecz nie bądźcie najeźdźcami.
Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!

191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie,
i wypędzajcie ich,
skąd oni was wypędzili
- Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. -
I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie,
dopóki oni nie będą was tam zwalczać.
Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich!
- Taka jest odpłata niewiernym! -

192 Ale jeśli oni się powstrzymają...
- zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

193 I zwalczajcie ich,
aż ustanie prześladowanie
i religia będzie należeć do Boga.
A jeśli oni się powstrzymają,
to wyrzeknijcie się wrogości,
oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!

Nagle sie okazuje, ze ten werset, ktory wyrwany z kontekstu wyglada tak agresywnie w rzeczywistosci odnosi sie do obrony przed tymi, ktorzy zwalczaja muzulmanow. Do tego ten werset, ktory wyrwany z kontekstu mowi zabijajcie gdziekolwiek spotkacie, w rzeczywistosci mowi o tym by nie byc agresorem, ale wojne obronna pozniej prowadzic jak najskuteczniej /jest pozniej wiele innych wersetow jakim zposobem prowadzic wojne, i ich ogolny wydzwiek jest w zadnym wypadku nie prowadzic ja przeciwko cywilom/. A jesli przesladowanie ustanie, to nie maja biegac z nozami /karabinami maszynowymi/ po swiecie, ale maja sie wyrzec wrogosci.

Sprobojmy sobie wyobrazic, ze ktos opisuje Nowy Testament tylko na podstawie tego cytatu /mozna znalezc o wiele wiecej, ale jeden jako przyklad wystarczy/.

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."

To chyba powinien byc cytat z Koranu wedlog ustalonych stereotypow. Hmm jednak nie, to slowa Jezusa z Nowego Testamentu Mt 10,34-39
Czy ktos sobie wyobraza, ze na podstawie tego cytatu opiszemy cala religie ? Czy jesli dodam podobnych cytatow 10, 20, 100 i na potwierdzenie, ze to chrzescijanstwo bede przypominal wojny religijne, podbijanie kontynentow, palenie heretykow itd. itp. i mowil, ze tylko to jest chrzescijanstwo bede mial racje ? Mi sie wydaje, ze nie i na dokladnie tej samej podstawie twierdze, ze roznej masci antyislamscy fanatycy posluguajcy sie wyrwanymi z kontekstu cytatami jej nie maja.

Wyrwac cos z kontekstu jest bardzo proste. Ale jesli sie czyta calosc to nagle proste wyjasnienia sie okazuja tylko glupia propaganda. W Koranie mozna znalezc wiele rzeczy powiazanych miedzy soba w roznych surach, uzuplenionych i wyjasnionych /tak jak my to samo robimy z Biblia/, wiec podawanie z mina idioty tylko ulamkow i okrzyki Heureka oto Islam jest zabawa tylko dla mniej rozgarnietych ludzi.
Oczywiscie istnieje tez ten sam problem z ekstremistami co z islamofobami. Ci sie zachowuja dokladnie tak samo. Wyrwa cos z kontekstu tylko dla uzasadnienia swoich zbrodni. Ale ekstremisci stanowia tylko ulamek calego muzulmanskiego spoleczenstwa, wiec chyba nie powinnismy ich brac za reprezentantow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones